Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sancțiune pecuniara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sancțiune pecuniara

“Sunteți chemat in aceastà instantà, in calitate de condamnat in dosarul cu obiectul recunoasterea hotárarilor penale sau a altor acte judiciare stráine (Legea 302/2004 SANCTIUNE PECUNIARA.”
Are cineva idee despre ce este vorba?
Precizez ca am o amenda pentru condus in Germania, dar n am mai tranzitat, am fost sa iau o mașina.
Ar putea fi asta? Și dacă ar putea cineva sa mi spună dacă ar apărea și in cazier? Țin sa precizez ca vreau sa dau la armata, si sunt curios in legătura cu asta.
Despre amenda din strainatate probabil ca este vorba.
Da, intr adevăr, despre amenda este vorba.
Am fost astăzi sa văd despre ce este vorba.
Doar ca singura mea nelămurire acum este dacă va apărea in cazier sau nu, și daca o plătesc înainte daca mai sunt chemat in instanța.
Nu apare in cazier. Urmeaza sa o platiti in Romania.