Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua, Daca inregistrez marca Auto Galaxy, pentru ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua, Daca inregistrez marca Auto Galaxy, pentru clasa de ...

Buna ziua,

Daca inregistrez marca Auto Galaxy, pentru clasa de vanzare piese auto, s-ar putea opune o companie ca Media Galaxy? As avea sanse de castig sau ar mai trebui sa ii adaug ceva pe langa ? Daca ii adaug ceva pe langa, pot folosi domeniul autogalaxy.ro ?

Multumesc!
n-ar fi mai simplu sa verificati daca Media Galaxy are marca si pentru piese auto? informatiile sunt publice. cred insa ca in bransa vanzarii pieselor auto sunt si alte galaxii inregistrate.
adriandimitriu, utilizator
Nu are, dar am uitat ca exista modelul Ford Galaxy. Cred ca Ford s-ar opune... dvs. ce credeti ?

adriandimitriu a scris:

n-ar fi mai simplu sa verificati daca Media Galaxy are marca si pentru piese auto? informatiile sunt publice. cred insa ca in bransa vanzarii pieselor auto sunt si alte galaxii inregistrate.

cu scuze, dar ceea ce cred eu este chiar irelevant. din experienta, opozitiile apar abia in momentul in care firma noua ajunge sa aiba o expunere suficienta pe piata ca sa deranjeze marii rechini.