Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Documente despagubiri asigurare.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Documente despagubiri asigurare.

Pentru despagubirea in cazul avariilor la o centrala termica de apartament asigurata, asiguratul e obligat prin polita de asigurare sa efectueze pentru centrala termica verificarile tehnice impuse prin lege. Firma de asigurare solicita insa si documentele legate de verificarile si reviziile tehnice legale legate de instalatia de gaze.
E legal/corect acest lucru ?
Avand in vedere ca o CT de apartament functioneaza cu gaz, apa si curent, la fel de bine s-ar putea cere si documentele legate de instalatie electrica si cea de apa.
In cazul respectiv s-a aprobat si o expertiza tehnica.
Crios339, utilizator