Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC inaintea expirarii CM pe durata determinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC inaintea expirarii CM pe durata determinata

Buna ziua
Am o persoana angajata cu contract pe perioada determinata pana pe data de 02.11.2022. Persoana in cauza a ramas insarcinata si undeva pe 01.08.2022 ii va fi suspendat CM in vederea efectuarii CCC. Intrebarea mea este daca pe data de 02.11.2022 se vor termina raporturile contractuale intre noi sau dupa CCC de 2 ani va mai fi angajata noastra cu perioada de la suspendare pana la terminare, adica aprox 3 luni?
Va multumesc
Buna ziua,
Este angajata dvs. pe toata durata contractului de munca, chiar daca acesta este suspendat pentru CCC.
Dar nu sunteti obligat sa-l prelungiti ( contractul), la expirarea lui, chiar daca se afla in CCC
Ionut.ion, utilizator
Pe data de 02.11.2022 se vor termina raporturile contractuale intre dvs daca nu decideți prelungirea duratei.