Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Trebui intai dezvoltat spv-ul.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Trebui intai dezvoltat spv-ul.

Ideea ca ar trebui intai dezvoltat spv-ul incat administratorii sa poata adauga useri cu roluri i-a trecut oare cuiva prin cap?

Nu este operational! Sa ne inchipuim ca nu vor sta administratorii firmei si nici expertii contabili sa lucreze pe e-factura.

george-neagu, moderator
Bună ziua,

Ideea ca ar trebui intai dezvoltat spv-ul incat administratorii sa poata adauga useri cu roluri i-a trecut oare cuiva prin cap?

I-a trecut, dar soluția încă nu există. Avem un articol cu acest subiect, vă pun un fragment:

„Ministerul Finanțelor spune că încă se mai lucrează la dezvoltarea unui modul care să ajute la această transmitere a facturilor în SPV, având în vedere faptul că SPV nu este accesibil oricui și cui îi este accesibil îi este accesibil «full option», ca să zic așa”, a spus recent, la un webinar organizat de avocatnet.ro, Cristina Săulescu, Managing Partner la Cabot Transfer Pricing.

„Un lucru pentru care înțeleg că Ministerul Finanțelor vrea să găsească o soluție este ca accesul la SPV pentru o entitate să poată să-l primească mai multe persoane, în scopul utilizării e-Factura”, a precizat specialista.”

www.avocatnet.ro/articol_609...
dar nici extrasul de cont, nu merge !!