Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN activitatea principala nu se mai desfasoara.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN activitatea principala nu se mai desfasoara.

CAEN activitatea principala nu se mai desfasoara
Am o sociatate care nu mai desfasoara activitatea principala , desfasoara activitatile secundare autorizate .
care este santiunea ?
exista vreun termen obligatoriu pentru modificarea activitatii prncipale? avand in vedere sa le desfasor pe cele secundare autorizate.

multumesc
george-neagu, moderator
Buna ziua! Trebuie modificat obiectul principal la Registrul Comertului in activitatea cu cea mai mare pondere. Si contabilul dvs ar fi trebuit sa sesizeze faptul ca nu se mai regaseste pe facturi activitatea principala.