avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... M-am pricopsit cu o proprie executorie de 380 lei de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

M-am pricopsit cu o proprie executorie de 380 lei de care nu ...

M-am pricopsit cu o proprie executorie de 380 lei de care nu știu nimic. Unde pot afla ceva detalii despre acest subiect ? Mesajul suna cam așa :

In data de 31.05.22, s-a instituit o poprire executorie, suma 240.88RON, 28EUR, nr. dosar 560/2012, executor ...

Am căutat pe net și nu găsesc nimic, banca nu știe nimic....
Luati legatura cu executorul.
Contactati executorul apoi faceti contestatie la executare daca e cazul...
Buna ziua!

Luati legatura cat mai repede cu executorul, studiati dosarul de executare si, daca considerati ca este temeinica, formulati o contestatie la executare. Verificati ce acte de executare a facut executorul, este posibil ca daca nu este prescrisa, sa fie perimata executarea.

Ar trebui sa primiti si la adresa de domiciliu adresa de infiintare a popririi de la executor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita multipla elena_d_a elena_d_a Buna ziua, Probabil veti mai gasi aceasta situatie intrucat a mai fost postata de catre cineva din familie dar nu am primit nici un raspuns concret. In ... (vezi toată discuția)
Poprirea si..prescriptia executarii silite Irina S. Irina S. Care este cadrul procedural prin care pot invoca prescriptia executarii silite impotriva unei popriri? Fac contestatie la executare in 15 zile de la da ... (vezi toată discuția)
Poprire cont creedy creedy Buna ziua! Ma poate lamuri cineva in urmatoarea situatie, va rog? In anul 2012, in baza unei adrese de infiintare poprire emisa de un executor bancar, s-a ... (vezi toată discuția)