Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... buna ziua ! doresc sa schimb adresa la care s-a ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

buna ziua ! doresc sa schimb adresa la care s-a infiintat fundatia ...

buna ziua ! doresc sa schimb adresa la care sa infintat fundatia umanitara ( am vandut imobilul ) nu gasesc nici o onformatie cu trebuie sa procedez . multumesc
OUG 26 DIN 2000 prevede la art 33 procedura de modificare a statutului fundatiei si cu privire la schimbarea sediului. alin (3)
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
Buna ziua! Aveti nevoie de dovada noului sediu (contract de inchiriere, comodat), de hotararea prin care se modifica sediul, statutul actualizat. Se depune un dosar cu toate documenetele necesare la instanta la care este inscrisa fundatia.
multumesc