Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua am și eu o întrebare Am termina 13 clase ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua am și eu o întrebare Am termina 13 clase la Seral ...

Buna ziua am și eu o întrebare Am termina 13 clase la Seral fără frecventa in 2002 am nevoie de diploma de terminarea 13 clase (nu am dat bacul )doamna secretara nu vrea sa îmi dea diploma si ia dat o adeverința mie îmi trebuie diploma se poate da diploma sau decât certificat ? Va mulțumesc
Bună ziua,

Formulați cerere scrisa către directorul scolii.
Trebuie sa va puna la dispoziție diploma.
Potrivit Legii 1/2011 a educatiei nationale, absolventii invatamantului liceal primesc diploma de absolvire si foaia matricola, parte a portofoliului educational, care atesta finalizarea studiilor liceale si care confera dreptul de acces, in conditiile legii, in invatamantul postliceal, precum si dreptul de sustinere a examenului de bacalaureat.

Asadar, va adresați în scris unității de invatacant unde ați absolvit cele 12 clase pentru a elibera diploma de absolvire si foaia matricola,