Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Am facut cerere pt Alocația pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Am facut cerere pt Alocația pentru susținerea familiei .

Buna ziua. Am facut o cerere pentru Alocația pentru susținerea familiei insa prima data mi s a acceptat. Apoi a doua oara s a refuzat pe motiv ca am cu 182 mp mai mult teren. Ce legătură are? Veniturile sunt f mici oricum 747 salar (pt ca lucrez cu 4 ore sa ma pot ocupa si de copil) plus alocatia copilului de 243 lei... iar impozitul eu il achit. Ce as putea sa fac? Oricum valoarea alocatiei pt sustinerea familiei este de 108 lei /luna deci cam egal cu zero in ziua de azi. Si ajutorul de încălzire mi s a refuzat pe același motiv. Sincer mi se pare ca este atat o prostie cat si o discriminare pentru 182 mp in plus repet eu trebuie sa achit impozite. Ce as putea face oare sa trezim România la realitate? Mulțumesc anticipat pentru ajutor /răspunsurile dumneavoastră
Fluturass, utilizator