Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua ,am un srl sunt administrator (fara contract ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua ,am un srl sunt administrator (fara contract de munca ...

Buna ziua ,am un srl sint administrator (far contract de munca )pot sa beneficez de indemnizatia de crestere a copilului in conditia care srl este pe minus adica nu are venit , (pot incasa minimu stabilit de lege),care sint demersurile sa demonstrez veniturile din functia de administrator si unde depun cererea eliberari veniturilor .
Ce venituri realizati în calitate de administrator?
Nu am venituri

Cornel Vasile a scris:

Ce venituri realizati în calitate de administrator?

Și atunci ce venituri vreti sa dovedeti ca aveti?
sint demersurile sa demonstrez veniturile din functia de administrator si

Laa venituri 0 , o indemnizatie.
Poate ati avut venituri vreme de 12 luni in ultimii 2 ani , numai in acest caz puteti avea indemnizatie.
Dacă nu aveti venituri,nu aveti cum sa beneficiați de indemnizatia pentru CCC.