avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua ,am un srl sunt administrator (fara contract ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua ,am un srl sunt administrator (fara contract de munca ...

Buna ziua ,am un srl sint administrator (far contract de munca )pot sa beneficez de indemnizatia de crestere a copilului in conditia care srl este pe minus adica nu are venit , (pot incasa minimu stabilit de lege),care sint demersurile sa demonstrez veniturile din functia de administrator si unde depun cererea eliberari veniturilor .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:45, 26 Iunie 2022
Ce venituri realizati în calitate de administrator?
Nu am venituri

Cornel Vasile a scris:

Ce venituri realizati în calitate de administrator?

Și atunci ce venituri vreti sa dovedeti ca aveti?
sint demersurile sa demonstrez veniturile din functia de administrator si

Laa venituri 0 , o indemnizatie.
Poate ati avut venituri vreme de 12 luni in ultimii 2 ani , numai in acest caz puteti avea indemnizatie.
Dacă nu aveti venituri,nu aveti cum sa beneficiați de indemnizatia pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil - venituri pfa andramadalina andramadalina Buna ziua, Am nevoie de ajutorul dumneavostra pentru a-mi lamuri situatia din momentul de fata: Nu mai sunt salariat din luna martie 2013. In luna ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil staicupauladumitrita staicupauladumitrita buna ziua din nou...am citit mai multe raspunsuri referitoare la acordarea indemnizatiei ptr crestere copil,si totusi nu am inteles prea bine.daca eu am pfa si ... (vezi toată discuția)
Asociat unic si administrator la srl, fara carte de munca, poate beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? buzdu_andra buzdu_andra Buna ziua. Sunt asociat unic si administrator al unui srl, nu am carte de munca, iar firma nu a mai avut de ceva timp(1 an) activitate sau profit (deci exclus ... (vezi toată discuția)