avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am o hotarare de divort care a fost apostilata in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am o hotarare de divort care a fost apostilata in Texas in 2017? ...

Am o hotarare de divort care a fost apostilata in Texas in 2017? Mai este valabila in Romania? Abia acum ajung sa o inregistrez in Romania? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:13, 29 Iunie 2022
Trebuie sa va judecati în România.
Am avut procese cu hotărâri din SUA și trebuie ca avocatul sa fie foarte atent.
Procesul nu este ca o cerere la primărie.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Iunie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recunoasterea hotararii de divort pronuntata in strainatate ContSters60480 ContSters60480 As dori sa obtin recunoasterea hotararii de divort pronuntata in SUA, Texas in 2001. Intre timp m-am recasatorit, iar obtinerea recunoasterii hotararii de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare divort in romania moni3463 moni3463 Buna ziua. Am fost casatorita in SUA, s-a pronuntat divortul recent tot in SUA. Eu, venita in tara, nu am inregistrat inca casatoria la starea civila. Am ... (vezi toată discuția)
Casatorie si divort in sua, procedura recunoasterii in romania. Nonynel Nonynel In cursul anului 2012 un cetatean roman a fost casatorit pentru 5 luni cu o cetateanca americanca. Casatoria s-a incheiat in SUA si divortul definitiv s-a ... (vezi toată discuția)