Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am o hotarare de divort care a fost apostilata in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am o hotarare de divort care a fost apostilata in Texas in 2017? ...

Am o hotarare de divort care a fost apostilata in Texas in 2017? Mai este valabila in Romania? Abia acum ajung sa o inregistrez in Romania? Multumesc anticipat pentru raspuns!
Trebuie sa va judecati în România.
Am avut procese cu hotărâri din SUA și trebuie ca avocatul sa fie foarte atent.
Procesul nu este ca o cerere la primărie.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat