Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... buna ziua azi am observat la banca Unicredit ca : la o ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

buna ziua azi am observat la banca Unicredit ca : la o plata ...

buna ziua
azi am observat la banca Unicredit
ca : la o plata facuta in Bulgaria in leva cu cardul de lei,
suma de fapt a fost convertita in Euro si apoi in lei
practic cred ca am plati comision si la leva dar si la euro

suma nu s-a incasat ex 600 leva cu 2,53 lei ci mult mai mare
este normal asa ceva? pe site booking dadea suma 600 leva, in contul tranzactie a bancii tot 600, numai ca avea mentionat in tranzacit@5,01 euro -RON. SI AM PRESUPUS CA DE AICI MARIREA IN URMA CONVERSIEI
la tranzactiile cu cardul nu se platesc comisioane, insa cursul tranzactiilor nu este cel BNR, ci cursul mstercard sau visa