avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... buna ziua azi am observat la banca Unicredit ca : la o ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

buna ziua azi am observat la banca Unicredit ca : la o plata ...

buna ziua
azi am observat la banca Unicredit
ca : la o plata facuta in Bulgaria in leva cu cardul de lei,
suma de fapt a fost convertita in Euro si apoi in lei
practic cred ca am plati comision si la leva dar si la euro

suma nu s-a incasat ex 600 leva cu 2,53 lei ci mult mai mare
este normal asa ceva? pe site booking dadea suma 600 leva, in contul tranzactie a bancii tot 600, numai ca avea mentionat in tranzacit@5,01 euro -RON. SI AM PRESUPUS CA DE AICI MARIREA IN URMA CONVERSIEI
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 22:00, 7 Iulie 2022
la tranzactiile cu cardul nu se platesc comisioane, insa cursul tranzactiilor nu este cel BNR, ci cursul mstercard sau visa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E posibil debitarea unui cont bancar fãrã înºtiinþarea sau aprobarea proprietarului? stefensoon71 stefensoon71 Bună ziua, Având cont curent (în RON) şi card de debit VISA, cu ocazia cumpărăturilor plătesc cu cardul, când e posibil. Cu ocazia unei ... (vezi toată discuția)
Credit prima casa euro 2013 mc67 mc67 In 2013 am cumparat un apartament prin Programul Prima Casa in Euro de la o persoana juridica. Banca m-a obligat sa refac actele de vanzare-cumparare din euro ... (vezi toată discuția)
Cont in euro in tara pentru detasat in italia flori2009 flori2009 Am un cont de salariu intr-o banca din tara, eu lucrand ca detasat in afara. Am scos bani din Italia, apoi am sunat la banca sa ma interesez de comisioane si ... (vezi toată discuția)