Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... PLATA IN EURO Vand o casuta si cumparatorul vrea sa-mi ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

PLATA IN EURO Vand o casuta si cumparatorul vrea sa-mi plateasca ...

PLATA IN EURO
Vand o casuta si cumparatorul vrea sa-mi plateasca in euro. Nu sunt multi bani, 7000 euro. Ce masura sa-mi iau , sau ce pot face sa ma asigur ca printre ele nu este vreo bancnota falsa ? Este prea tarziu sa-l puna sa -i schimbe in lei.
Multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns, pe mine ma intereseaza ce masura de precautie sa-mi iau, sa ma asigur ca bancnotele sunt ok si nu e vreuna falsa printre ele. Cum as putea proceda? Sa fac un tabel cu seriile?
Sa mergeti la banca sa vi-i depuna in cont
Mergeți împreună la o casă de schimb valutar și rugați operatorul de acolo să vă verifice bancnotele... Aparatele lor de numărat bani au un scanner special încorporat care detectează bancnotele false, la fel ca și cele de la bănci. Succes!
Multumesc