Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale buna ziua am nevoie de ajutor. se da urmatoarea ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

buna ziua am nevoie de ajutor. se da urmatoarea situatie: am ...

buna ziua
am nevoie de ajutor.
se da urmatoarea situatie: am cumparat o masina ,exista un contract de vanzare cumparare.Pe drum spre casa a avut loc un accident ,nu am ajuns la primaria de domiciliu pentru a o impune.Dorim radierea ei deoarece este distrusa.Adeverinta de spatiu de la primarie pe ce baza se obtine ? Cel care ne-a vandut-o nu vrea sa ne ajute ,avem nevoie de fiscal si de adeverinta de spatiu.Pot da o declaratie la primarie pe propria raspundere si sa obtin acea adeverinta de spatiu ?
multumesc
imi poate oferi cineva un raspuns?
buna dimineata,imi poate oferi cineva un raspuns?