Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Realizarea rolului unic nominal. Am o mătușa care ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Realizarea rolului unic nominal. Am o mătușa care împreună ...

Realizarea rolului unic nominal. Am o mătușa care împreună cu fiul ei deține un apartament în București. Ei sunt stabiliți în Franța de mulți ani. Mătușa mea are dubla cetățenie și anual a plătit impozitul pt apartament având un singur rol comun. Acum a primit înștiințare de la taxe și impozite privind realizarea rolului nominal unic și li se cer acte în acest sens. Este necesară separarea lor pe doua roluri? Mulțumesc.
Da. Impozitul se plătește separat pentru cotele părți indivize.