Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Pun o întrebare pentru fiul meu care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Pun o întrebare pentru fiul meu care împreună cu ...

Buna ziua,
Pun o întrebare pentru fiul meu care împreună cu soția și fetița de 5 ani locuiesc in germania cu acte în regula.fetita merge la grădiniță în germania .băiatul lucrează legal .nora e casnica .acum 3 zile băiatul intorcanduse de la servici a constatat că soția a plecat de acasă cu fetița și bunurile comune din casa.a incercat și contacteze inutil.dupa că 2 zile a văzut pe sait că era la o aniversare in Romania .
Mia răpit fetița și a durat bunurile comune și nu mă lăsa să vb cu fata ce pot face .va rog un sfat .țin să menționez că și de paste a fugit la fel și am aduși înapoi .
La autoritatile germane trebuie sa formuleze cerere de rapire internationala si sa ceara reintoarcerea minorei la domiciliul legal stabilit. Cererea se judeca de urgenta de catre instantele romane.