Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună seara Am împlinit 18 ani de pe data de 1 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună seara Am împlinit 18 ani de pe data de 1 ianuarie Am completat ...

Bună seara
Am împlinit 18 ani de pe data de 1ianuarie
Am completat cererea de a mai primi alocatia, pentru ca încă sunt la liceu
Doar ca mi sa spus ca dacă am rămas repetenta nu mai primesc
Am rămas anul trecut, anul acesta am trecut
Ce pot face ca sa mai primesc alocatia, daca se mai poate face ceva...

Valentinafrangu21, utilizator
Tinerii care au împlinit vârsta de 18 ani și care repetă anul școlar nu beneficiază de alocație de stat, cu excepția celor care repetă din motive de sănătate, dovedite cu certificat medical.