avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura 2010

Stie cineva daca s-a stabilit data pentru admiterea de anul acesta?
Cel mai recent răspuns: cip3118 , utilizator 11:38, 8 August 2010
Am auzit ca va fi la inceput de aprilie examenul, dar e doar un zvon asa ca asteptam sa vedem
Eu zic 14 martie. In 28 ian. se va vota in plenul csm data exacta; asa ca... adunand 45 de zile si tinand cont ca va fi intr-o duminica ... e posibil 14 martie
Care concurs vi se pare mai dificil? ... din subiectele/experientele anilor trecuti
Cel din primavara sau cel din toamna?
veyron a scris:

Care concurs vi se pare mai dificil? ... din subiectele/experientele anilor trecuti
Cel din primavara sau cel din toamna?


Cel din toamna e mai greu, insa nu te baza pe asta... Pot schimba tactica
eu zic 21 martie, 14 e prea devreme, a chiar a 45-a zi, deci nu s-ar respecta termenul. anii trecuti examenul a fost exact a 46 zi dupa afisare. deci ar insemna ca se adopta in plen pe 28, pe publica pe 3 feb si examenul pe 21 martie, dupa calculele mele.

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura ianuarie 2013 gabonne8107 gabonne8107 Oare se mai sustine o sesiune pentru cei cu vechime 5 ani in cursul lunii februarie 2013, dupa cum tot circula zvonuri? (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2008 Florin Dieac Florin Dieac am auzit din surse neoficiale ca examenul de admitere de anul acesta -2008, proba grila eliminatorie ar fi pe 14 august 2008.Poate sa-mi mai confirme ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2011 ursuletz ursuletz Am auzit niste zvonuri ca ar fi posibila organizarea unui examen de admitere pentru cei cu vechime in luna mai. Chiar pe un topic al acestui forum am citit, ... (vezi toată discuția)