Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua. Doresc sa construiesc o casa in regie ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua. Doresc sa construiesc o casa in regie proprie. Stiti ...

Buna ziua. Doresc sa construiesc o casa in regie proprie. Stiti cumva daca pentru a obtine intabularea este nevoie ca aceasta constructie sa fie realizata doar de o firma de constructii? Intabularea nu se poate obtine daca este facuta in regie proprie? Multumesc!
Intabularea se poate face indiferent de cine construieste casa, si in ce mod atata timp cat exista autorizatie de construire si proces-verbal de receptie la finalizarea lucrarilor.
Vladislav20, utilizator
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]