avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... amanarea unui proces cu inca un termen
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

amanarea unui proces cu inca un termen

ce anume trebuie invocat pentru a amana cu inca un termen un proces civil?
- aparator?
- invoc exceptia? dar fara explicatie?
Va rog astept urgent un raspuns.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 06:29, 19 Ianuarie 2010
Puteti siolicita un termen pentru a va angajka aparator, daca instanta nu accepta solicitati probe, de ex. inscrisuri si interogatioriu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura judecarii in recurs - depunere intampinare, propunere probe lonita lonita Buna ziua. Sunt intr-un proces pentru stabilire program vizitare minor, urmeaza sa se judece recursul, primul termen este in iunie. Am depus ... (vezi toată discuția)
Incalcarea dreptului la aparare si contradictorialitate FRD FRD Pot invoca dupa mai multe termene de judecata pe cale deexceptie absoluta incalcarea dreptului meu la aparare pentru urmatoarea situatie? Intr un litigiu de ... (vezi toată discuția)
Recurs marianelena marianelena Buna ziua.Sunt la a doua infatisare in recurs ,la termenul precedent soc.atrimes adresa de angajare aparator. Judecatorul imi daduse cuvantul pe fond pana sa ... (vezi toată discuția)