Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Infecția din spitale Bună ziua, soțul meu a fost ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Infecția din spitale Bună ziua, soțul meu a fost infectat in spitalul județean ...

Bună ziua, soțul meu a fost infectat in spitalul județean TM în urma unei biopsii, cu o bacterie, klebsiella, care i-a pus viața în pericol, a făcut septicemie, i-a afectat urât de tot ficatul și rinichii, situația nu stă deloc bine, se simte foarte rău, a suferit 2 luni numai prin spital, iar dacă își revine recuperarea va fi foarte grea. Nu putem acuza medicul care nu are nici o vina, dar sistemul îl pot acuza, cine e vinovat de suferinta soțului meu, problema medicală pentru care s-a dus la spital nu e rezolvată, in schimb și-a distrus tot gramul de sănătate pe care îl avea, e legumă. Noi ce facem acum, a făcut a treia tură de tratament și dacă reiese bacteria la analize ni s-a spus că nu mai are ce să-i facă, e strigător la cer ce se întâmplă în spitalele din România.
Buna ziua!
Acctionati spitalul in instanta.