Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara! S-a promulgat legea referitor la concediul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara! S-a promulgat legea referitor la concediul paternal, ...

Buna seara! S-a promulgat legea referitor la concediul paternal, prelungirea acestuia la 10 zile in loc de 5? Sau e inca proiect de lege?
Daca da, exista articol de lege?
Multumesc frumos!
Legea 210/1999 reglementează concediul paternal. Încă apare cu 5 zile.
Proiect de Ordonanță de Urgență pentru modificarea și completarea Legii concediului paternal nr.210/1999
[ link extern ]