Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie organizator de nunti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie organizator de nunti

Buna ziua tuturor,
Ma poate ajuta cineva cu o trimitere catre legislatia pe care trebuie sa o respecte un organizator de nunti? Vreau sa incep aceasta activitate si sa ma documentez pe cont propriu despre cerinte. Cursurile sunt extrem de scumpe pentru mine si incerc sa strang cat mai multe informatii in alt mod decat mergand la curs.
Multumesc anticipat!
Margacc, utilizator
Cursul este obligatoriu pentru a putea inregistra firma la Registrul comertului si declara venitul la ANAF.
Gasiti informatii utile aici - [ link extern ]
Sunt deja PFA si am cod 8230. Ma intereseaza legislatia.
Deschideti link-urile indicate si aflati ceea ce va intereseaza.