Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! M-am despărțit de tatăl copilului meu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! M-am despărțit de tatăl copilului meu așa că ...

Buna ziua! M-am despărțit de tatăl copilului meu așa că trebuie să mă mut ,apartamentul fiind al lui.Copilul va sta câte o săptămână la fiecare.Eu lucrez în învățământ.Am ,oare,drept la locuința socială sau ceva de genul ,fiind singura cu un copil și lucrând în sistemul public? Menționez că eu nu am fost căsătorită cu tatal copilului și nu am deținut locuință proprietate personala!Mulțumesc!
Nu sunteți mai in drept fata de alta familie monoparentala in aceeasi situatie. Depuneti cerere la primarie, poate va dau daca au..
Cereti pensie de la tata ppate nu acum cand plimbati copilul, ci cand aceasta intelegere privind programul nu va mai functiona.