Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SOLICITARE EFECTUARE CONCEDIU ODIHNA IN AVANS FATA DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SOLICITARE EFECTUARE CONCEDIU ODIHNA IN AVANS FATA DE PROGRAMAREA INITIALA

Daca in cadrul institutiei exista o planificare a concediilor de odihna, iar un salariat vrea sa-si aduca zile de concediu dintr-o alta luna, angajatorul ii poate aproba efectuarea acelor zile in avans fata de programarea initiala?Daca da, ce baza legala are?Multumesc anticipat!
Se poate aproba reprogramarea CO chiar daca nu exista text de lege clar..este o practica uzitata.
Cornel Vasile, Consilier juridic