Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara situatia este complicat si clar de domeniul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara situatia este complicat si clar de domeniul penal ...

Buna seara
situatia este complicat si clar de domeniul penal dar marea mea dilema ramane totusi instanta unde ma adresez si voi explica motivul dilmei

persoana care ne a deposedat de firma prin semnatura falsa ne a produs un prejudiiu pe alta firma ei bine acel om are fin procuror sef , nasa judecator , seful politiei sta la sprit cu el asadar nu ma pot adresa instantei din raza in care isi are firma sediul cum pot proceda sa aduc penalul la Bucuresti
Buna ziua,
Formulati cerere de stramutare.
Dar, la Bucuresti nu-l veti putea aduce.
Legea spune ca se va stramuta la o instanta in grad egal, din raza aceleiasi curti de apel sau invecinate.
Daca este vorba de savarsirea vreunei infractiuni trebuie sa formulati plangere penala.
Plangerea penala se adreseaza politiei sau parchetului competent.
si totusi eu am domiciliul in Bucuresti
multumesc

MULTUMESC
Am luat legatura cu un avocat sper sa fie o colaborare si o reprezentare in instante perfecta