Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Panouri fotovoltaice pe bloc de locuinte - Buna ziua, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Panouri fotovoltaice pe bloc de locuinte - Buna ziua, doresc sa stiu daca cineva a incercat (sau reusit) ...

Buna ziua, doresc sa stiu daca cineva a incercat (sau reusit) sa monteze legal panouri fotovoltaice pe un bloc de locuinte, ? Si eventual daca se poate detalii.
Daca se voteaza in adunarea generala si se obtin avizele necesare este posibil asa ceva.
Insa, am inteles ca ar costa mult asa ceva.

Incercati sa aflati preturile si poate ne spuneti si noua.
De regula proprietarii de la ultimul nivel si asociatia de proprietari fac fronu comun si sunt reticenti sa dea acordul pentru instalare panouri volataice in partea comuna de imobil de locuit in comun,deoarece in timp suportii panourilor afecteaza hidroizolatia terasei
In afara celor 13 avize si acorduri greu de obtinut se pune probema bateriilor care au costuri apreciabile dar viata scurta