avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract chirie 2022 înregistrat Fisc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract chirie 2022 înregistrat Fisc

Bună ziua! Mă voi muta la sfârșitul anului 2022 și voi inchiria un apartament, contractul va fi facut pe minim 2 ani, începând cu decembrie 2022. Acest contract va trebui înregistrat la Fisc?
OUG16/2022 spune că se vor înregistra la Fisc contractele noi din 2023 sau cele care sunt în derulare in 2023.
Ultima modificare: Marți, 27 Septembrie 2022
AndreeaM053, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihail Croitoru , Avocat 08:19, 27 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Daca sunteti locatarul problema inregistrarii este a locatorului (proprietarului). Legea prevede doar posibilitatea inregistrarii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Daca sunteti locatarul problema inregistrarii este a locatorului (proprietarului). Legea prevede doar posibilitatea inregistrarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract inchiriere 2 persoane anitsirc anitsirc Buna seara! Eu si prietenul, am inchiriat un apartament. Avem nevoie sa inregistram contractul la fisc. Cum procedam ca pe contract sa apara amandoua ... (vezi toată discuția)
Recuperare garantie emilia_ispas emilia_ispas Va solicit parerea in legatura cu urmatoarea situatie. Inainte de Craciunul 2017 am vizionat un apartament cu 2 camere in Bucuresti. Apartamentul era curat, ... (vezi toată discuția)
Contract de inchiriere korykoryna korykoryna Buna!am si eu o intrebare in legatura cu un contract de inchiriere.Am un spatiu proprietate privata inchiriata printr-un contract incheiat doar la fisc ... (vezi toată discuția)