Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract chirie 2022 înregistrat Fisc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract chirie 2022 înregistrat Fisc

Bună ziua! Mă voi muta la sfârșitul anului 2022 și voi inchiria un apartament, contractul va fi facut pe minim 2 ani, începând cu decembrie 2022. Acest contract va trebui înregistrat la Fisc?
OUG16/2022 spune că se vor înregistra la Fisc contractele noi din 2023 sau cele care sunt în derulare in 2023.
AndreeaM053, utilizator
Buna ziua,
Daca sunteti locatarul problema inregistrarii este a locatorului (proprietarului). Legea prevede doar posibilitatea inregistrarii.
Buna ziua,
Daca sunteti locatarul problema inregistrarii este a locatorului (proprietarului). Legea prevede doar posibilitatea inregistrarii.