avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declarația 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declarația 112

Buna ziua! Am întâmpinat o problema la depunerea declarației 112 aferentă lunii septembrie 2022! După depunerea prin eguvernare , recipisa îmi arată următoarele erori:
E: asigurat(3) (idAsig=3) secțiunea asigurat A (1)
eroare regula: S9c1 : pentru contractele parțiale cu venit (A_13=767)>2550 raportat la NZL (2550) trebuie să selectați 1-exceptat sau 2-neexceptat.
Unde trebuie sa bifez aceste lucruri? Este vorba de contract individual de munca part tine cu 2 ore, angajatul este pensionar. Mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Declarația 112 Ioan butnariuc Ioan butnariuc Buna ziua! Am întâmpinat o problema la depunerea declarației 112 aferentă lunii septembrie 2022! După depunerea prin eguvernare, recipisa îmi arată ... (vezi toată discuția)
D 112 luna nouiembrie 2023 matioa matioa In momentul in care fac validarea declaratiei 112 la luna noiembrie 2023 imi apare aceasta atentionare la salariatii cu concediu medical “A: asigurat (1) ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 sectiunea c marryradu marryradu CUM SE COMPLETEAZA DECLARATIA 112 PE SECTIUNEA C LA 3 ASIGURATI CA IMI DA URMATOAREA EROARE SI NU STIU CE SA FAC: Au fost identificate urmatoarele ERORI: E: ... (vezi toată discuția)