avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... D 112 luna nouiembrie 2023
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

D 112 luna nouiembrie 2023

In momentul in care fac validarea declaratiei 112 la luna noiembrie 2023 imi apare aceasta atentionare la salariatii cu concediu medical “A: asigurat (1) [idAsig = 1] atentionare regula: S9c3.2: pentru contractele partiale trebuie sa selectati 1- exceptat sau 2 - neexceptat”, cu toate ca salariatul respectiv are contract cu norma intreaga.
Am incercat sa pun exceptat, dar daca pun exceptat imi da eroare, in sensul in care trebuie sa adaug alte campuri.

Daca ma puteti ajuta cu un sfat.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: elenazan , utilizator 10:09, 8 Decembrie 2023
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asteptati pana se actualizeaza D112 cu ultimele modificari.
Chiar daca nu ati avea atentionari tot nu veti putea depune D112 ca nu v-o accepta, urmeaza actualizarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarația 112 Ioan butnariuc Ioan butnariuc Buna ziua! Am întâmpinat o problema la depunerea declarației 112 aferentă lunii septembrie 2022! După depunerea prin eguvernare, recipisa îmi arată ... (vezi toată discuția)
Declaratia d112 - salariat 2 ore zi,salariul 215 lei suciugeorgeta suciugeorgeta va rog sa imi spuneti daca pentru un salariat cu 2 ore zi,salariul 215 lei care declara ca are functia de baza la firma trebuie sa acord deducere personala ... (vezi toată discuția)
Declarația 112 Ioan butnariuc Ioan butnariuc Buna ziua! Am întâmpinat o problema la depunerea declarației 112 aferentă lunii septembrie 2022! După depunerea prin eguvernare , recipisa îmi arată ... (vezi toată discuția)