Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilier juridic angajat la S.C. Cum pot ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilier juridic angajat la S.C. Cum pot asista/reprezenta alta S.C. (maniera contractuala)?

Ipoteza: sunt angajat ca si consilier juridic la o S.C.Intrebare: ce maniera contractuala as putea gasi pentru a reprezenta/asista in instanta o alta S.C. in acelasi timp.Va multumesc anticipat!
iti trebuie un contract de munca si cu cealalta firma. Poti sa faci unul pe perioada determinata. Sa zicem .. o luna. Si gata.
inchei un contract cu timp partial de munca
contract de munca inregistrat la itm cu timp partial 2 ore/zi 10 ore/sapt. un salariu negociat si gata poti semna, reprezenta.....
Pe langa ce au spus colegii mei, ptr. a reprezenta/asista in instanta o SC, iti mai trebuie si delegatie/imputernicire pe care sa o depui la respectivul dosar
categoric, altfel cum faci dovada in sala?