Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Înmatriculare mașina la schimbarea domiciliului.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Înmatriculare mașina la schimbarea domiciliului.

Salut! Masina (proprietate personala) este inmatriculata pe Calarasi, domiciuliu valabil pana in acest moment. In curand imi voi ridica buletinul pe care voi avea un alt domiciliu ( ILFOV). Exista obligativitate de a inmatricula masina pe IF sau ramane cu numarul de CL?
george-neagu, moderator
Buna seara,
Da, se schimba talonul masinii ca urmare a schimbarii domiciliului dvs si va trebui sa faceti si transferul dosarului fiscal de la Directia de Impozite si taxe Calarasi la DITL-ul de la noul domiciliu.
la schimabrea domiciliului,va revine obligatia sa solicitati autoritatii fiscale responsabile noului domiciliu notarea pe rolulfiscal al bunurilor dv si sa solicitati schimbarea talonului vehiculului