Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept la procesul de partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept la procesul de partaj

Buna ziua,

Nasul meu a decedat de curand.
In ultimii 15 ani a trait in casa lui alaturi de o femeie in concubinaj (fara nici un fel de acte).

Aceasta persoana are vreun drept legal in procesul de partaj?

Multumesc,
Nefiind casatoriti oficial,persoana nu are niciun drept