Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara ,la asociatia nostra de proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara ,la asociatia nostra de proprietari președintele ...

Bună seara ,la asociatia nostra de proprietari președintele si-a dat demisia și nimeni din asociație nu vrea sa fie președinte. Menționez ca este făcută asociatie pe casa scării unde din totalul de 29 locații doar 14 sunt ocupate , restul sunt libere.Daca puteți sa ma ajutați cu o informație ce putem face căci și administratorul va rezilia contractul începând cu decembrie 2022.Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
Exista variante, vedeti unde va incadrati :[ link extern ]
În acel articol se face trimitere la o „ conducere colectivă” însă Legea 196/2018 nu reglementează o astfel de situație . Teoretic ar fi posibil dar practica .......