Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie sau plangere prealabila la decizia ANAF.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie sau plangere prealabila la decizia ANAF.

Buna dimineata! Impotriva unei decizii de impunere primita de la ANAF, pot face si contestatie in 45 de zile pe Codul de proc fiscala si/sau plangere prealabila pe Legea 554/2004? Nu mi.e clar ce varianta sa adopt. Multumesc!
amelyah, utilizator
Se face contestatie pe Codul de procedura fiscala. Daca va respinge contestatia, mergeti cu o actiune in instanta.