Forum Discuţii juridice Executare silită Vânzare imobil la licitație
Discuție deschisă în Executare silită

Vânzare imobil la licitație

Buna seara. Mă aflu intrun proces de partaj judiciar. Pe parcursul desfășurării procesului, pentru unul dintre imobile, am notat la Cartea funciara procesul,la sarcini. Imobilul casă a fost scos la licitație și vândut. Procesul de partaj nu s-a finalizat. Întrebarea mea este : cum și de la cine voi recupera partea mea de investiție din acea casă? Menționez că nu am fost notificat ca imobilul s-a vândut.
elka-co, utilizator
Pentru care motiv s-a vandut la licitație? Era bunul propriu al celuilalt?
Executorul judecatoresc care a organizat licitatia publica urmeaza sa va acorde cota parte pret adjudecare bun dedus executarii silite