Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Eram înscris intr-un partid politic
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Eram înscris intr-un partid politic

Buna ziua!
Eram înscris intr-un partid politic, iar ulterior m-am înscris in altul fără a-mi da demisia, deoarece am înțeles ca înscriere in alt partid constituie demisie de drept din partidul in care eram membru anterior. Am declarat in scris ca sunt membru in momentul in care am depus adeziunea. Mai trebuie sa ii contactez pe cei din partid sa le spun ca m-am înscris in altul sau e suficient?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Trebuie sa-i anuntați și pe ce-i de unde va retrageți.