Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, va deranjez cu o întrebare. Soț și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, va deranjez cu o întrebare. Soț și soție au un ...

Buna ziua, va deranjez cu o întrebare. Soț și soție au un bun comun imobil achiziționat în timpul căsătoriei. La partaj soția susține că bunul a fost achiziționat din surse proprii înainte de căsătorie, bani de la rude. Ei s au căsătorit în 1986, bunul a fost achiziționat în 1991. Acum la partaj se pune in discuție daca este bun comun sau propriu. Banii de la rude îl fac bun propriu? Și ce dovada poate aduce soția că ea l a achiziționat dat fiind faptul că, deși pe contractul de vânzare cumpărare sunt amândoi dar, ca semnătură doar el este deoarece el a făcut achiziția de fapt, ea nu a fost prezenta. Multumesc anticipat pentru răspuns
Miha51, utilizator