Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua...intampin următoarea situatie:pe 23.12\'22 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua...intampin următoarea situatie:pe 23.12'22 acumuleze ...

Buna ziua...intampin următoarea situatie:pe 23.12'22 acumulez un an de vechime in munca,dar din 3 contracte pe perioada determinată si o prelungire la al treilea contract(pe perioada nedeterminata).Pe 31 12'22 se termină acest proiect,asa ca raman fara serviciu si as dori sa va intreb daca as putea beneficia de șomaj și în ce condiții?Va multumesc!
atancoc, utilizator
atancoc a scris:

Buna ziua...intampin următoarea situatie:pe 23.12'22 acumulez un an de vechime in munca,dar din 3 contracte pe perioada determinată si o prelungire la al treilea contract(pe perioada nedeterminata,în cadrul aceleași companii).Pe 31 12'22 se termină acest proiect,asa ca raman fara serviciu si as dori sa va intreb daca as putea beneficia de șomaj și în ce condiții?Si...as putea primi preaviz?Va multumesc!

atancoc, utilizator