Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contructie casa. Nerespectarea termenului din contract.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contructie casa. Nerespectarea termenului din contract.

Buna ziua. Speta este urmatoarea. Am semnat un contract pentru constructia unei case cu un constructor. Desi m-am ferit sa nu patesc acelasi lucru se dovedeste a fi neserios. Nu si-a respectat termenul in conditiile in care a cerut in avans banii pentru etape nerealizate inca. De asemenea sub pretextul unei ordonante de urgenta mi-a solicitat sume suplimentare fata de pretul negociat initial. Desi am platit tot ce mi-a fost facturat nu a terminat tot ce sa platit. Foloseste tot felul de scuze. Inca nu stiu care este paguba pentru ca devizele trimise sunt haotice nu intelegi nimic. Facute special sa nu intelegi nimic. In plus nu am semnat nici nu act aditional care sa prelungeasca termenul initial. Am tot sperat ca va termina lucrarea avand in vedere ca in instanta dureaza foarte mult. Ce pot sa fac? Si daca exista in comunitate avocati specializati pentru aceste spete?
Procesul nu este de mare dificultate.
Se judeca pe contract.

Cautati avocati din localitatea dvs.
Sa angajati avocat din Iași pentru București sau invers nu prea se merita in cazul dat.

Scris din București 2022