Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reclamatie CNADR
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Reclamatie CNADR

Buna ziua. Azi am avut un accident in care m.am rotit pe sosea,apoi am intrat in parapet,datorita unei porțiuni de polei de aproximativ 1,2 metri,provocand daune masinii personale. Am martori care sustin ca iesind din tura de noapte,intorcandu.se spre care au vazut uitilajele de la drumuri "dormind" in apropierea acelei zone. Cand imi strangeam "resturile" masinii,de pe acostament,alte 6 masini pe aceeasi portiune,au facut un carambol. Apoi a aparut si utilajul de la drumuri,care avea datoria sa actiuneze cu antiderapante inainte de a se produce accinentele. Am depus reclamatie celor de la CNADR. Credeți ca as avea sanse sa fiu despagubita de ei? Si ce ar trebui sa fac mai departe? Mulțumesc frumos!
ramqby, utilizator
Ar trebui formulata o acțiune în răspundere civila delictuala împotriva CNADR angajat av proces etc.Sanse sunt ,depinde de dvs dacă puteți face dovada situației de fapt relatate,dacă martorii respectivi sunt dispuși sa vina la proces.