Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Bună ziua.Daca o persoana locuiește cu chirie în ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Bună ziua.Daca o persoana locuiește cu chirie în străinătate ...

Bună ziua.Daca o persoana locuiește cu chirie în străinătate de 3 ani și vine o data pe an în tara, in vizita,trebuie plătit impozit și pentru ea,având în vedere ca pe buletin este adresa la,care vine ?Mulțumesc
Buna ziua
Impozitul se plateste pe proprietate, nu pe nr de persoane care lociuesc acolo.
Bună ziua.Cred ca m-am exprimat greșit în mesajul de mai devreme .Când am plătit impozitul anul trecut am fost întrebata câte persoane locuiesc la adresa pentru ca se plătește taxa pentru salubritate și celelalte per persoana și apoi se adauga impozitul pe casa și mașina. .De aceea am întrebat dacă trebuie sa plătesc și pentru persoana care locuiește instrainatate .Mulțumesc.