Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Rog clarificari privind completarea cap.G ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Rog clarificari privind completarea cap.G din nou ...

Buna ziua,
Rog clarificari privind completarea cap.G din nou formular CIM, respective durata timpului de munca si repartizarea programului de munca pentru salariatii care lucreaza in ture 12/24..
Corect este 8 ore/zi, inegal ... repartizarea acestuia fiind 12 ore lucrate cu 24 de ore repaus.