Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita, anulata in 2015 de judecatoria ...
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita, anulata in 2015 de judecatoria Cornetu. ulterior ...

executare silita, anulata in 2015 de judecatoria Cornetu. ulterior in 2016 pentru aceiasi datorie se obtine titlu executoriu de la jud sector 6.netinandu-se cont de anularea anterioara.Pot actiona in judecata executorul??
Mergeti cu actele la avocat.
Se poate depune contestatie la executare dacă aveți dreptate.

Poate fi o situatie complicată.

Scris din București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
nu aveti de ce da in judecata executorul.
De ce s-a anulat executarea in 2015?
Dvs vb de 2016, suntem in 2023, ce s-a intamplat in timpul asta ?
Nu aveti temei legal sa formulati actiune impotriva executorului judecatoresc
Eventual puteti contesta in instanta hotararea prin care a fost dispusa noua executare silita
Puteti invoca autoritatea de lucru judecat
Depinde de ce motiv a existat pt qnularea actelor de executare, nu toate hot au autoritate de lucru judecat.
hotarari fara a avea autoritate de lucru judecat....cum adica?