Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model de contract pentru ...

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu un model de contract pentru reprezentant fiscal in RO pentru o societate din UE?
Este vorba despre un contract de mandat, care trebuie autentificat la notar și însoțit de o declarație pe propria răspundere a mandatarului, prin care acceptă contractul de mandat. Nu este un model tip. Potrivit legii, trebuie avute în vedere câteva clauze speciale, care diferă de la caz la caz.