Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mama mea împlinește în urmând 98 ani. Din punct de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mama mea împlinește în urmând 98 ani. Din punct de vedere ...

Mama mea împlinește în curand 98 ani. Din punct de vedere fizic este intr-o stare de degradare avansata necesitând îngrijire continua. În aceste condiții va rog sa-mi spuneti dacă poate beneficia de indemnizatie de handicap, și dacă da , ce documente trebuie pentru întocmire dosar, și unde ma adresez? Va mulțumesc!
rududoo, utilizator
Nu poate deoarece nu este o persoana care se incadreaza pe Legea 448/2006