Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale problema firma cu datorii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

problema firma cu datorii

Am o firma cu datorii la bugetul de stat in jur de 50000 ronsi 17000 ron la banca. Gasesc in ziar anunt ca SC PREIA FIRMA CU DATORII LA BUGET SI BANCA. Ce ziceti, e bine sa o dau, sau ma aleg cu ceva probleme juridice urate de tot? Sztrelicia
sztrelicia a scris:
Am o firma cu datorii la bugetul de stat in jur de 50000 ronsi 17000 ron la banca. Gasesc in ziar anunt ca SC PREIA FIRMA CU DATORII LA BUGET SI BANCA. Ce ziceti, e bine sa o dau, sau ma aleg cu ceva probleme juridice urate de tot?

Buna ziua,
Foarte multe lucruri sunt in prezent incerte in tara asta dar faptul ca o sa aveti "probleme juridice" ulterior acestei "preluari" este un fapt cert.
Cu stima,
Buna Seara,
Va multumesc mult ca mi-ati raspuns la intrebare, dar nu stiu ce sa fac atunci. Nu am din ce sa platesc aceste datorii, angajatii firmei i-am trimis in somaj (de la 1 oct. 2009), lucrari nici acum nu am precum nu am avut nici in 2009. Insolventa ar fi o rezolvare? Aici probema mea este ca firma nu detine obiecte de inventar si nici mijloace fixe, deci nu are nimic si mi-e frica nu cumva sa mi se ia casa.