Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua Dupa un proces de 7 ani i sa dat definitiva ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua Dupa un proces de 7 ani i sa dat definitiva 2 ani si ...

Buna ziua
Dupa un proces de 7 ani i sa dat definitiva 2 ani si 6 luni fara nici o proba noua adusa la dosar si fara sa mai aiba drept de apel poate sa mai faca ceva? Poate sa faca arest la domiciliu cu bratara?
Executarea pedepselor se face in regim de detentie in regimul penitenciar. Nu exista in legislatia romaneasca executarea pedepsei la domiciliu. Arestul este o masura preventiva care se ia doar pe perioada cercetarii sau a judecatii pana la condamnarea definitiva.
lui ia dat deja condamnare definitiva 2 ani si 6 luni si am vrea sa stim daca mai putem face ceva
Exercitati caile de atac prevazute de lege. Nu exista sentinta de condamnare pronuntata fara drept de apel. Consultati un avocat cu care sa va sfatuiti si sa va indrume.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business