Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Părinții mei sunt decedați. Am vrut să ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Părinții mei sunt decedați. Am vrut să fac succesiunea...

Buna ziua! Părinții mei sunt decedați.Am vrut să fac taxa de succesiune după mamă care are doar o chitanță de mana cu persoana care a donat casa in care stam in anul 1976 cu martori care nu cred că mai sunt în viață. Mama fiind plătitor de taxe la primărie dar proprietarul este tot doamna care a donat casa. Ce trebuie sa fac sa pot face taxa de succesiune după mamă. Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!
Sa contactați moștenitorii proprietarei (care trebuie sa își dezbata succesiunea, sa aibă documentație cadastrala și intabulare) si ulterior sa v-o vanda/doneze dvs, la notar.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!

raluk0207 a scris:

Sa contactați moștenitorii proprietarei (care trebuie sa își dezbata succesiunea, sa aibă documentație cadastrala și intabulare) si ulterior sa v-o vanda/doneze dvs, la notar.